Bebeklerde ilk gülüş her babanın tanık olmak isteyeceği anlardan bir tanesi…

Bir çok kişiye göre baba olduğunu hissetmek için farklı etkileşimler oluyor. Kimisi doğduğu gün, kimisi ilk adımda kimisi işe giderken çocuğunun seslenmesiyle kimisi de kendine özgü hareketler ile babalığı hissediyormuş.

Benim için çocuğumun gülmesi en güzel hislerden bir tanesi oldu şu 3 aylık süreçte. Bende gülmeyi sevdiğim için çocuğumun gülmesi beni çok mutlu ediyor. Onun her gülmesi gerçekten bütün yorgunluğu, stresi alıyor.

Bebekler genellikle 1.5-2 ay içerisinde ilk gülüşlerini atıyorlar.

Bebeklerde ilk gülüş
Bebeklerde ilk gülüş

İşte babalar burası çok güzel bir duygu bence:) İlk gülüşü görmeniz ve ardından onu sürekli izleyeceğinizi bilmek bence babalığın ilk güzel duygularından bir tanesi…
Her baba farklı duygular, hareketler ile babalığını hissediyor demiştim ilk satırlarda. Aslında bu çocukla zaman geçirmek ile ilgili galiba. Çocuğu ile işi gereği çok zaman geçiremeyen babalar ilk etapta bu duyguları yaşamakta zorlanabiliyorlar.

Instagram hesabımdan da yorumlarınızı yazabilirsiniz

Diğer tecrübelerimi de bu sayfa üzerinden bulabilirsiniz

Bir önceki yazım olan Babalar Biberon Ucunda ve Bez Değiştirmede Zorlanıyor başlıklı yazımda baba bez değiştirme, baba ve çocuk ve bebek bakımı hakkında bilgiler vermekteyim.