Herhalde dünyada hiç bir bebek yoktur ki gazı olmasın. Ama çocuğunun gaz sancısı çektiğini bilmeyen baba vardır. Bugün sizlere yine yaşamış olduğum bir gözlemimi aktaracağım.
Siz hangi baba figürüsünüz ? Çocuğunun gazı ile ilgilenen mi yoksa bebeğimin gazı hiç olmadı diyenden mi ?

Bebeklerde Gaz Sancısı yazımda bebeklerde olan gaz sancılarından bahsetmiştim. Bugün de bu konu ile ilgili yaşadığım bir diyaloğu sizlerle paylaşmak istedim.

bebegimin-gazi-hic-olmadı
Bebegimin-gazi-hic-olmadı

Babalar sakın beni yanlış anlamayın bir baba olarak ben de sizin yanınızdayım ama bazen farklı pencereden bakıyorum 🙂

Gaz sancısı, diş çıkarma problemleri, kötü rüya görüp uyanma gibi bebek – çocuklarımızın bir çok problemi oluyor. Bunlarla anneler ilgilendiği için bazen bunları atlıyoruz ya da uğraştırıcı olduğu için kaçıyoruz…

Geçen günlerde Atlas’ın gaz sancılarını en fazla yaşadığımız bir dönemde çok sevdiğim bir aile ile sohbet ediyorduk. Tabi konu yine dönüp dolaşıp Atlas’a geldiğinde ben gazlardan şikayet etmiştim. Akşam uyutmadı bizi, sıra ile tuttuğumuz nöbetlerden bahsederken baba ” koç bebeğimin gazı hiç olmadı “ sen şansız babalardansın demişti.
Dün gece yaşadığım bebek gazı sancısı, tuttuğum nöbetler aklıma gelince vay be Kaan dedim, ne çocuklar varmış baksana diye içinde hayıflanmadım değil.
Ta ki eşinin o bakışına kadar. Ardından ” sen ne bileceksin fosur fosur uyuyordun bütün gazları ben çektim ” demesi ile beraber anladım ki her bebekte gaz sancısı olurmuş

Evet, siz hangi babalardansınız ?
Fosur fosur uyuyan mı ? yoksa gece nöbetlerine kalkıp eşine hem yardım edip hem de çocuğunun bu zor anlarında yanında olan mı ?

Instagram hesabımdan da yorumlarınızı yazabilirsiniz

Diğer gözlemlerimi de bu sayfa üzerinden bulabilirsiniz

Bir önceki yazım olan Çocuklar Yalan Söylemez Ama Ebeveynler Yalan Söyler başlıklı makalemi de okumanızı öneririm.