İyi bir baba olabilmek için önce çocuğunuza bakabileceğinizi düşünerek onun ihtiyaçlarını karşılamak için çocuk bakımı konusunda annesine yardımcı olmanız gerekiyor.

Çocuk Bakımı

Çocuk Bakımı

Evet babalar, happy wife happy life diye boşuna yazılıp çizilmemiş:) Bu uygulanması gereken çok doğru bir tespit bence. Bence diyorum çünkü aranızda taş fırın erkeklerde olabilir:)

Genellikle sabah 08:00-18:00 iş temposunda çalışıp, ayrıca toplantı, yetişmesi gereken projeler, yönetici ile sorunlar ya da iş yapmayan çalışanlar ile ilgili sıkıntılar. Biliyorum bir çok işimiz var. Ayrıca geçim derdi, sosyal hayat planlaması, futbol-basketbol maçları vs vs vs….

Erkeklerin aslında çok işi var…. Bir erkek olarak görüyorum ve kabul ediyorum. Çok işimiz var fakat
İşte asıl nokta burası, başkası için bu kadar çabalıyor iken çocuğun için sabah 1-2 saat daha erken kalkmak, ya da uykunun en güzel yerinde iken pause tuşuna basıp 1-2 saat ara versen çok mu zor. Bunu düşünmemiz gerekiyor bence.

Kendi işini de yapıyor olsan sana baba diyecek birisi için biraz daha fedakarlık yapamaz mıyız ? Çocuk bakımı konusunda ne kadar aslında işin içine girerseniz o kadar kolay gelmeye başlıyor. Klasik laf ” Ne kadar ekmek O kadar Köfte”.

Çocuk bakımında en önemli nokta aslında çocuğunuzu tanıyabilmek. Onun ihtiyaçlarını karşılayabildiğimiz zaman aslında işlerin zor olmadığını görüyoruz.

  1. Ne zaman Mama vermeliyim ?.
  2. Mamayı hangi ölçekte vermeliyim ( kaç saat önce ne kadar yedi )
  3. Altı ne zaman değişti, ne zaman değiştirmeliyim
  4. Gazı var mı?
  5. Çocuk biraz büyüdüyse kötü rüya gördü, ağlayarak geliyor nasıl sakinleştirmeliyim ?

Bunun gibi sorulara cevap verebilecek kadar çocuğumuzu tanıyorsak o zaman geceleri babalar’da çocuk bakımında rol üstlenebilirler.

İlk paragrafa “Happy wife happy life” diye başlamıştım, bitirirken de onunla bitirim. Anneler çalışmıyor ise sabah – akşam 4 duvar arasında sizin 1-2 saat bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğunuza sürekli bakıyor ve nefes alabilmek için tek yolları babaların biraz da olsa sorumluluk alması… Onlar nefes almazsa biz de aynı havada boğuluruz. Hadi babalar hayatımızı biraz güzelleştirmek için sorumluluk alalım ne dersiniz 

Instagram hesabımdan da yorumlarınızı yazabilirsiniz

Diğer tecrübelerimi de bu sayfa üzerinden bulabilirsiniz

Bir önceki yazım olan Bebeklerde İlk Gülüş Ne Zaman Oluyor başlıklı makalemi de okumanızı öneririm.